Vyhledat
  • sales624467

Víte proč využívat kompresní sportovní oblečení

Aktualizace: 21. čvc 2019

Výběr správného oblečení pro sportovní aktivity podceňuje mnoho lidí. Pak mají pocit, že to při tom sportu není tzv. ono, a že oblečení nesplňuje jejich představy a požadavky.Neumíte se orientovat v široké nabídce kompresního sportovní oblečení? Je dobré se držet jednoho pravidla. Ten sport, který je extrémně namáhavý a má vysoké nároky na kvalitu, prověří výdrž oblečení 100x lépe než jakýkoliv laboratorní test.


Proč používat kompresní oblečení?

Kompresní oblečení se v poslední době těší velké oblibě. Důvodů je k tomu celá řada. Mužská část populace především oceňuje, že se při jeho nošení zlepšuje svalová výkonnost, ženám zase kompresní prádlo pomáhá při tvarování postavy, hubnutí a odstraňování celulitidy.

Komprese pomáhá při hubnutí

Asi každý někdy viděl stahovací zdravotní punčochy. Nosí je často starší lidé, kteří mají problémy s křečovými žílami a otoky nohou. Jak už z názvu vyplývá, takové punčochy stahují končetiny, čímž dochází k většímu prokysličení. Na stejném principu funguje i kompresní oblečení. To správnou a vyváženou kompresí tlačí na určitou část těla, což má za následek povzbuzení činnosti krevního oběhu, díky čemuž se do namáhaných svalů dostává více kyslíku. Kompresní prádlo tak ocení ti, kteří mají velmi sedavé zaměstnání nebo ve větší míře trpí na otoky nohou a křečové žíly. Především je však kompresní oblečení určeno pro sport. Při silnějším obepnutí totiž nedochází jen k většímu prokysličení a tím zlepšení svalové výkonnosti, ale rychleji se odbourává kyselina mléčné a toxiny, což napomáhá k rychlejší regeneraci. Proto se kompresní prádlo stává běžnou součástí výbavy profesionálních ale i rekreačních sportovců. Stále více je oblíbené i u žen, neboť pomáhá při hubnutí a formování postavy (podporuje totiž odvod tuků z problémových partií). Vliv má komprese i na zpevňování pokožky a její vyhlazování. A pozor ještě jedna radostná zpráva pro dámy – u kompresního prádla jsou potvrzeny anticelulitidní účinky

6 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše